Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

5 lucruri pe care le vei regreta dupa ce implinesti 30 de ani

Tags: obiceiuri zilnice, femei la 30 de ani, inaintare in varsta, regrete comune

Odata cu inaintarea in varsta devenim tot mai melancolici, mai nemultumiti de noi si de rezultatele actiunilor noastre, mai introvertiti si mai putin sociabili decat oricand. Este momentul sa schimbam aceasta atitudine negativa si sa privim cu zambetul pe buze spre anii care au trecut, pentru ca urmeaza altii si mai frumosi!
In jurul varstei de 30 de ani multi dintre noi ne oprim pentru putin timp in loc si analizam toate reusitele, dar si piedicile care ne-au fost puse de-a lungul timpului. Trecand in revista si cele bune si cele rele, am ajuns la concluzia ca majoritatea oamenilor regreta cateva lucruri atunci cand ajung la acest prag, iar cele mai comune dintre ele sunt urmatoarele:

Ar fi trebuit sa...

Varsta de 30 de ani aduce cu sine mai multa presiune decat ne-am fi imaginat, pentru ca ajungem intr-un punct al vietii in care privim inapoi la ceea ce am realizat si constatam cu ingrijorare ca nu am obtinut multe dintre obiectivele propuse. Fiecare dintre noi regretam in acel moment ca nu avem o casa noastra, ca nu ne-am casatorit, ca nu avem copii, ca nu ne-am mutat intr-un oras mai mare, ori ca nu am avut o cariera stralucita. Ar trebui sa nu mai privim inapoi cu regret, pentru ca avem o viata intreaga inainte si chiar daca ne-am abatut de la planul pe care l-am realizat initial, poate ca aceasta cale ne face mai fericiti in fiecare zi, mai mult decat o casa la munte sau o masina de lux. Viata merita traita, pentru ca doar una avem!

Nu am petrecut suficient timp cu parintii

Cel mai comun regret al persoanelor in jurul varstei de 30 de ani este acela ca nu au petrecut mai mult timp impreuna cu parintii lor, in perioada in care acestia erau inca tineri si puteau participa la numeroase activitati impreuna. De obicei, persoanele care nu au fost foarte apropiate de parintii lor in tinerete, au sanse tot mai mici sa faca acest lucru odata cu inaintarea in varsta. Nu trebuie sa faceti parte din aceasta categorie si iubiti-va si pretuiti-va parintii in fiecare zi!

Am pus munca pe primul loc

Este adevarat ca pentru a te bucura de placerile vietii ai nevoie de o satisfactie financiara, iar asta nu va veni decat...muncind. Abia in jurul varstei de 30 de ani vei descoperi daca ai fost genul de persoana care s-a dedicat trup si suflet locului de munca si nu a acordat atentie vietii de familie, iar cei care au facut asta, in cele mai multe cazuri au regretat.

Nu am avut mai multa grija de corpul meu

O dieta echilibrata si un stil de viata sanatos sunt potrivite la orice varsta, nu ai de ce sa iti faci griji! Stiu, ai impresia ca au trecut anii peste tine si ca nu mai ai demult tinuta pentru care erai invidiat de colegele din liceu sau de baietii din echipa de fotbal! Jumatate de ora de activitate fizica si un meniu sanatos in fiecare zi ar putea remedia problema oricand.

Nu ai calatorit suficient

Gandeste-te ca de muncit, muncesti o viata intreaga, asa ca meriti cel putin o data sa ai parte de calatoria viselor tale! Cauta cele mai bune oferte si apuca-te de impachetat bagaje!
Autor: Ana Tudor


Ti-a placut acest articol?
Recomanda-l prietenilor:
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 2.5 din 5 - 2 voturi.

Newsletter zilnic GRATUIT

Comentarii 1 comentarii

Gina 24-Apr-2014 09:41:20
Adevarul este ca intotdeauna regretam lucrurile gresite pe care le facem, dar din pacate prea tarziu.

Lasa un raspuns

Informatiile scrise aici sunt confidentiale.
Adresa de email data nu va fi publicata niciodata. De asemenea, toate informatiile furnizate nu vor fi partajate cu terte persoane.


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016