Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

12 citate care te vor motiva in anul 2013

Tags: citate celebre, cuvinte celebre, oameni celebri

Pentru ca noul an sa fie unul de succes trebuie sa iti pui in ordine atat ideile, cat si planurile inca de la inceput. Mai mult decat atat, printre listele pe care le ai pregatite pentru anul 2013 se poate numara si o lista cu citate care sa te pastreze motivat pe toata durata anului.
Iata 12 citate care te vor motiva:
 
1. "Pretuieste sperantele si visele ca si cum ar fi copiii sufletului tau, schitele pentru ultimele tale realizari." - Napoleon Hill
 
2. "Cheia succesului nostru este sa ne concentram pe lucrurile pe care ni le dorim nu pe acelea de care ne temem." - Brian Tracy
 
3. "Succesul iti poate da ce iti doresti. Fericirea iti ia tot ce ai castigat." - Dale Carnegie
 
4. "In vanzari, ca in orice alt domeniu important, obstacolele sunt necesare pentru succes, iar victoria vine doar dupa multe lupte in care ai fost invins." - Og Mandino
 
5. "Iti dai seama ca ai luat o decizie doar in momentul in care actionezi. Daca nu faci nici o actiune inseamna ca nu te-ai hotarat cu adevarat." -Tony Robbins
 
6. "Daca nu iti poti controla furia esti la fel de neajutorat ca un oras incoltit asteptand sa fie atacat."  The Book Of Proverbs
 
7. "O persoana mediocra iti spune. O persoana buna iti explica. O persoana superioara iti demonstreaza. O persoana minunata ii inspira pe ceilalti sa se cunoasca cu adevarat." - Harvey Mackay
 
8. "Atat libertatea, cat si privilegiile dar si optiunile trebuie exercitate in mod constant, chiar si cu riscul de a fi un inconveninet." - Jack Vance
 
9. "Ai grija de corpul tau. Este singurul loc in care traiesti." - Jim Rohn
 
10. "Poti avea orice iti doresti in viata, atat timp cat ii ajuti pe ceilalti sa aiba ceea ce isi doresc." - Zig Ziglar
 
11. "Numarul succeselor mele este direct proportional cu numarul datilor in care am esuat, dar am continuat sa incerc." - Tom Hopkins
 
12. "Ai tot ceea ce iti trebuie sa construiesti ceva mult mai mare decat esti tu insuti." - Seth Godin 

 
Autor: Ana Tudor


Ti-a placut acest articol?
Recomanda-l prietenilor:
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Alte articole similare pentru fiecare cuvant


Newsletter zilnic GRATUIT

Comentarii 1 comentarii

oana 07-Feb-2013 11:45:08
Multumesc frumos,
sunt studenta anul 1 la Management si imi veti fi cu siguranta, de mare folos.

Lasa un raspuns

Informatiile scrise aici sunt confidentiale.
Adresa de email data nu va fi publicata niciodata. De asemenea, toate informatiile furnizate nu vor fi partajate cu terte persoane.


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016